Şanghay’da Başkonsolosluk Görev Değişimi


Şanghay’da dört senedir görev yapmakta olan başkonsolosumuz Sayın Deniz Eke geçtiğimiz ay başı itibariyle görev süresinin sonuna geldi ve aşağıya bir kısmını alıntıladığım veda mesajıyla bizlere veda etti:

4 seneye yaklaşan görev sürem boyunca Başkonsolosluğumuzun faaliyetlerine verdikleri destek için, görev bölgemizde yaşayan vatandaşlarımıza içten duygularla teşekkür ederim. Şanghay’da edindiğim tecrübeler ve dostluklar, meslek hayatımın en değerli hatıraları arasındadır.

Deniz Eke’den boşalan başkonsolosluk makamına atanan Sayın Özcan Şahin ise geçtiğimiz ay ortası itibariyle görevine başladı.. Özgeçmişine buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz Özcan Bey’in göreve başlama mesajının gene büyük kısmını aşağıya alıntılıyorum ve kendisine yeni görevinde sonsuz başarılar diliyorum..

Küresel politikada ağırlığı her geçen gün artan Çin Halk Cumhuriyeti’nin Şanghay gibi önemli bir ticaret, yatırım, finans ve ulaştırma merkezinde görev yapma fırsatını bulmaktan büyük memnuniyet duyuyorum. 1997 yılında faaliyete geçen Başkonsolosluğumuzun görev çevresinde Şanghay’ın yanısıra Anhui, Jiangsu ve Zhejiang eyaletleri de yer almaktadır.

Bünyesindeki Ticaret Ataşeliğiyle birlikte Başkonsolosluğumuz, Şanghay’daki yerel makamlarla iletişim ve diyalog kanallarını sürekli açık tutarak, olabilecek sıkıntıların aşılmasına ve yeni işbirliği imkanlarının önünün açılmasına katkıda bulunmak şiarıyla hizmet vermektedir. Hedefimiz, üst düzey devlet erkanımız, görev çevremizde yaşayan siz kıymetli vatandaşlarımız, buralara sıklıkla seyahat eden değerli iş adamlarımız ve Çinli dostlarımızın destek ve katkılarıyla ilişkilerimizin yelpazesini her alanda genişletmektir.

sangay-baskonsolos-ozcan-sahin
İş ve ticaret hacmi ile karşılıklı yatırımların arttırılmasının yanısıra, kadim medeniyetlerin mirasçıları olan ülkelerimiz arasında turizm, sanat ve kültür gibi alanlarda karşılıklı etkileşimin geliştirilmesi de temel önceliklerimiz arasındadır. Bu doğrultuda sizlere ihtiyaç duyacağınız her alanda en hızlı, kolay ve kaliteli hizmeti sunmak kararlılığındayız. Geniş bir coğrafi alana yayılan görev çevremizde bunu sağlayabilmenin yolunun gelişen teknolojinin sunduğu imkanlardan geçtiğinin bilincindeyiz.

Konsolosluk hizmetleriyle ilgili temel bilgileri internet sitemizde ve http://sanghay.bk.mfa.gov.tr adresinde bulabilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgi alarak, talep ve önerilerinizi iletmek için consulate.shanghai@mfa.gov.tr adresine elektronik postalarınızı gönderebilir, bize web sitemizdeki telefonlardan ulaşabilirsiniz. En hızlı biçimde sorularınızı yanıtlamaya çalışacağız. Ayrıca, Şanghay’da her zaman güler yüzle karşılanacağız ikinci bir eviniz bulunduğundan emin olabilirsiniz. Kapılarımız sizlere daima açık olacaktır.

Bu arada yeni başkonsolosumuzun göreve başlamasından sonra açılan Şanghay Başkonsolosluğu Resmi Instagram Hesabını farkettim.. Benim gibi “bilgisayarcı” bir insan için sosyal mecraların artarak kullanıldığını görmek epeyce keyif verici, bunu da belirtmeden geçmeyeyim dedim 🙂 İnşallah daha da artarak devam eder..