Şanghay’dan İstanbul’a Comfort Class ile Uçmak


3 haftaya yakın süren Türkiye ziyaretini tamamlayarak Şanghay’a dönmüş bulunmaktayız. Bu süre zarfında ihmal ettiğim siteye de bir kaç yazı eklemenin zamanı geldi sanırım 🙂 Tatil sonrası ilk yazımda Türk Hava Yolları’nın (THY) bir süredir hizmete sunduğu “Comfort Class” hizmetinden bahsetmek istiyorum.. Şanghay’dan İstanbul’a giderken, yolculuğun diğer yöne göre daha uzun sürmesi nedeniyle, denemeye karar verdiğimiz Comfort Class ile izlenimlerimi kısaca belirteceğim.

Kısaca belirteceğim, çünkü sonuç çok net: Kesinlikle konforlu! 🙂 Koltukların yerleşimi ve ebatları açısından bakınca, özellikle benim gibi boyu, veya eni normalin üstünde olanlar için böyle uzun yollarda kesinlikle paraya kıyıp upgrade olunması gereken bir sınıf Comfort Class.. Öndeki koltuk ile tüm bağınızı koparıyor geniş diz aralıkları, ki benim için de en önemli husus buydu zaten 🙂 Ekonomiye göre ekstra hizmetler de (peynir tabağı gibi ek ikramlar, kaliteli kulaklıklar vs.) cabası diyebilirim. Tek eksi yanı şu anki fiyatı ekonominin iki katı olması 🙂 Millerinizi de kullanabilirsiniz tabii.. Sonuç olarak THY’nin Comfort Class hizmetini kesinlikle tavsiye ediyorum..

Bu arada yanlış anlaşılmasın, Comfort Class yolculuğumuzu farkını kuruşu kuruşuna (gerçi kampanya vardı o zaman ama olsun) ödeyerek gerçekleştirdik, hani THY’nin davetlisi olarak denemiş de o nedenle ballandıra ballandıra anlatıyor demeyin yani 🙂