Şanghay’da İspanyol Mutfağı (Choir)


Şanghay Rehberi’ne en çok katkısı olanlardan biri, sevgili arkadaşımız Nisan, uzun bir aranın ardından güzel bir yazı ile geri dönüyor 🙂 Kentte İspanyol mutfağını denemek isterseniz Nisan’ın aşağıdaki yazısı kesinlikle ilginizi çekecektir. Nisan’a tekrar hoşgeldin diyor ve teşekkürlerimi gönderiyorum 🙂 

Şangay’da yaşayanlar bilirler, tüm dünya mutfaklarından bolca restoran mevcuttur. Hem Çinliler hem de burada yaşayan ‘gurbetçi’ler değişik restoranları sürekli test etmeye bayılırlar. Şangaylı’lar bunu eğlenceli bir aktivite olarak düşünüyorlar. Haftanın 7 gününü İtalyan, Hindistan, Türk, Çin, Japon, Kore, fast food (Amerikan) restoranları ziyaret ederek doldurabilirsiniz 🙂 Kısaca bütçelere uygun alternatif bol buralarda.

O kadar mutfak tatma şansı bulmamıza rağmen, İspanyol yemeği denemek hiç aklımıza gelmemişti, bu sefer İspanyol tapaslarının tatlarına bakalım dedik. Smartshanghai sitesine baktığımızda 40’a yakın İspanyol restoranı olduğunu gördük. Biz tercihimizi Choir’den yana kullandık. Doğum günümü bahane edip çıktık dışarı, yalnız, pazartesi olduğu için sanıyorum, içerisi bomboştu. Normalde daha kalabalık olduğunu varsayıyorum.

 

Restoranın bulunduğu bina Şangay Bund’daki en eski binaymış. Restoranın ön plana çıkan bir diğer özelliği de, fotoğrafta görüldüğü üzere, muazzam bir şarap seçeneğinin olması. Genel olarak fiyatları diğer uluslararası restoranlardan pek bir farkı yok. Biz epeyce şarap içtiğimiz için kişi başı 350 gibi bir şeyler ödedik. Fotoğraflarda bile belli oluyor, yemekler ve tapaslar epey lezzetliydi, şarap tercihimizi California’da Shirazdan yana kullanarak iyi yapmışız.

Uzun lafın kısası, gidip denenmeli, çünkü restoranda ikram edilen her şey epeyce özenli. Ayrıca müzik seçimleri de oranın havasına çok uygun.
Adres: 19 Fuzhou Lu, near Zhongshan Dong Yi Lu 福州路19号, 近中山东一路
Restoran 17.30’da açılıyor ve randevulu gitmeniz tavsiye ediliyor (Pazartesi günleri hariç 🙂 )