Şanghay’da iPhone, PS3 vs. Nerden Almalı?


Daha önceki yazılarımda da irdelediğim bir konu vardı.. Şanghay’da elektronik alışverişi ile ilgili.. Özellikle iPhone, PS3, Xbox, Wii, HTC, PSP  tarzı pahalı ‘oyuncaklar’ almak istiyorsanız ve bunlara Türkiye fiyatının aşağısında fiyatlar ödemek beklentisi içerisindeyseniz ince eleyip sık dokumanız gerekiyor.. Özellikle imitasyon konusunda çok başarılı bir ülkede olduğunuzu unutmamanızı tavsiye ederim..

Bu nedenledir ki bu yazımda Şanghay’da bu cihazların orijinallerini bulabileceğiniz, ve çok ucuz olmasa bile, piyasa fiyatının aşağısına mal edebileceğiniz bir yerden bahsedeceğim.. Burası minik bir dükkan aslında.. Yeri de biraz sapa kalıyor.. Şehir merkezinden taksi ile yaklaşık 80RMB uzaklığında 🙂 Bu dükkanda neleri bulabilirsiniz: iPhone 3GS, PSP, PS3, Wii, HTC HD2, HTC Tattoo, XBOX 360, Nintendo DS… Tüm bu cihazların yanı sıra bunların aksesuarlarını da bulmak mümkün..

Mekanın tam adresi şöyle geçiyor: “454-456 JingFeng Road, Zhu Di Town, Minhang District” Çok yakınında oraların en ünlü sitesi Racquet Club bulunuyor.. Telefon numarası ise 139-1668-6658.. Gitmek isteyenler için kartın resmini çekip buraya koyabilirim ileride..

Dükkanda duran genç eleman epeyce bilgili.. Satışın yanı sıra servis hizmeti de veriyor.. Cihazların çoğunu Hong Kong’dan getiriyor.. İstediğiniz farklı bir ürün olursa sipariş verip Hong Kong’dan gelmesini sağlıyor.. Dükkanı bize o taraflarda oturan arkadaşlarımız tavsiye etti, kendileri de oradan alışveriş yapmışlar daha önce.. Zaten çevredeki sitelerden dolayı dükkanın bolca yabancı müşterisi de olduğunu gördük biz oradayken..

Fiyatlar konusunda da aklımda kalanlardan örnek vereyim:

PS3 : 2600RMB

Wii : 1700RMB

iPhone 3GS 16 GB : 5500RMB

HTC Tattoo : 2000RMB

HTC HD2 : 3500RMB (bundan tam emin değilim)

Tabii şunu da söylemek lazım ki, garantiymiş, fişmiş, faturamış, öyle fazla beklentiniz olmamalı öncelikle.. Parayı veriyorsunuz, orijinal malı alıyorsunuz ve evinize gidiyorsunuz 🙂 Ha, misal iPhone’ların 1 sene garantisi varmış, ama Honk Kong garantisi olduğu için cihazın oraya gitmesi gerekiyormuş.. Eleman bunu sizin için yapıyor gerçi, burada yaşıyorsanız sorun olmaz.. Gene de bunları aklınızda bulundurmanızda fayda var.. İyi alışverişler 🙂