Şanghay’da Gece Hayatı (#7 – Bar Rouge)


Bir önceki yazıda belirttiğim üzere kardeşim bizi ziyaret amaçlı olarak bir süredir Şanghay’da.. Gün içinde biz çalıştığımız için şehri tek başına dolaşmak durumunda kaldı maalesef, bize de ona Şanghay’ın akşam manzaraları ile gece hayatını gösterme görevi kaldı 🙂 Bu bağlamda, ben de siteye yazmak için epeyce mekan görmüş oldum.. Bunların herbirini kısa kısa yazmaya çalışacağım ilerleyen günlerde.. Böylece sitenin Şanghay Gece Hayatı bölümü biraz daha zenginleşmiş olacak 🙂

İlk bahsetmek istediğim mekan belki de Gençer ile gittiğimiz yerler arasında en çok hoşumuza giden yer, ismini zaten bir çok kişi biliyordur: Bar Rouge. Buraya gitmek için Bund’a gitmeniz yeterli. “18 Zhongshan Dong Yi Lu – Nanjing Dong Lu” şeklinde geçiyor adres, nehre paralel ilerleyen cadde üzerindeki 18 no’lu binanın 7. katı da diyebiliriz.. Binayı bulduysanız tek yapmanız gereken içeri girip sağ taraftaki asansörler vasıtasıyla yukarıya çıkmak..

Asansörden indikten sonra öncelikle geçmeniz gereken bir güvenlik engeli olacak.. Özellikle haftasonu gittiyseniz güvenlik öncesi bir sıra beklemeniz de gerekebilir.. Sıra size gelince ordaki bodyguard sizi bir süzüyor önce, kıyafeti kontrol ediyor (ben “bi dahaki sefere spor ayakkabı olmasın lütfen” şeklinde bir uyarı aldım mesela, size de tavsiyem spor ayakkabı ve tshirt giymeden buraya gelmeniz) ve yukarıya yolluyor.. Eğer haftasonuysa ve davetiyeniz yoksa 100RMB giriş ücreti ödüyor ve mekana giriyorsunuz.. İç ve dış olmak üzere iki ayrı mekan mevcut, özellikle yaz geceleri için dışarıda esintili bir yerde durmanız önerilir.. Müziğin şiddeti çok rahatsız edici değil, mekanın gayet güzel bir Bund manzarası mevcut.. Arada sahneye çıkan ve epeyce bir ilgi gören “pole dancer”ları da söyleyeyim unutmadan 🙂 Sonuç olarak Şanghay’da kesinlikle gidilmesi görülmesi gereken bir yer Bar Rouge..