Şanghay’da Gece Hayatı (#1 – Richy)


Öncelikle şunu söylemeliyim ki, çok fazla gece hayatı olan biri değilimdir.. Daha doğrusu bilgisayar/yazılım sektöründeki bir çok insan gibi gece hayatı denilince projelerin yetişmesi için sabahladığımız geceler gelir aklıma 🙂 O nedenle Şanghay’ın gece hayatı ile ilgili kişisel gözlemlerimi aktarmam için bir süre daha geçmesi gerekiyor sanırım.. Sonrasında az ve öz de olsa, kendi yorumlarımı paylaşabilirim burada.. O zamana kadar hazırladığım derlemelerle idare etmeniz gerekiyor 🙂

Sitenin ilk yazılarından birinde, gece hayatını seven bir arkadaşa hazırlatmış olduğum popüler mekanların listesini vermiştim.. Bu yazıda ise Richy adlı gece kulubünden bahsedeceğim.. Yazının orijinali Şanghay’da yaşayan Amerikalı bir arkadaşa ait.. Ben sadece gerekli yerleri çıkarıp aşağıda özetleyeceğim.. (Bu arada sizlerin gidip gördüğünüz, tavsiye ettiğiniz mekanlar varsa, onlarla ilgili yazı/yorumlarınızı da memnuniyetle burada paylaşabileceğimi belirtmek isterim)

Richy - Şangay - Gece Kulübü

Adres ise başlayalım genelde yaptığımız gibi.. Mekanın adresi “109 Yandang Rd., Fuxing Park” olarak geçiyor.. Taksiye binip şoföre “Fu-şin  Gon-yuen dı Çien-guey” cümlesini söylerseniz, ek olarak da mümkünse elinizde hazır bulunduracağınız adres kartını gösterirseniz sizi mekana götürecektir diye tahmin ediyorum.. Richy’nin hemen yanında PartyWorld KTV adlı ünlü bir karaoke kulübünü göreceksiniz..

Müzik olarak mekanın tema müziği elektronik olarak geçiyor.. DJ tarafından bir çok remix çalınıyormuş.. Lady Gaga da parçalarına en sık yer verilen şarkıcılardanmış.. Mekanın müdavimleri genel olarak Çinliler gibi gözüksede, bir çok expat’e de rastlamak mümkünmüş.. Müziğin ritmine göre arada mekana üfleyen sis makinelerini de unutmamak lazım tabii..

Richy - Şanghay - Gece Kulübü

Fiyat olarak ise çok pahalı olmayan bir mekanmış Richy.. Biraların genele göre pahalı, ama diğer içkilerin daha uygun fiyatlı olduğu söyleniyor.. Örnek olarak verilen içkilerden, Long Island’ın 55RMB, Screwdriver, Sex on the Beach benzeri içkilerin 50RMB civarı olduğu söyleniyor.. Alevli, daha egzotik birşeyler içmek isterseniz 70-100RMB’yi gözden çıkarmanız gerekecek..

Richy’ye gidenler için arkadaşın tavsiyesi, eğer çıktığınızda çok sarhoş değilseniz tabii, hemen yan taraftaki Party World isimli karaoke bar’ı ziyaret etmeniz yönünde.. Karaoke seven bir topluluksanız, mekanın gayet tatmin edici kalitede ve uygun fiyatlı olduğu söyleniyor.