Şanghay’da PS3, Xbox, PSP, Wii..


Şanghay’da ikamet eden bir arkadaştan gelen bir soru üzerine bu yazıyı yazmaya karar verdim.. Bildiğimiz gibi 7’den 77’ye hemen herkesin ilgisini çekebilecek bazı oyun konsolları var piyasada.. Sony’nin PS2’si, PS3’ü, PSP’si; buna karşılık Microsoft’un Xbox’ı, Nintendo’nun Wii’si, DS’i vs.. Eğer Şanghay’daysanız ve yanınızda bu oyun konsollarından biri varsa, ve yeni oyunları nasıl tedarik edeceğinizi merak ediyorsanız okumaya devam edin.. Aşağıda madde madde sıralayacağım mekanlara giderek istediğiniz oyun konsolu için oyun, aksesuar satın alabilirsiniz.. Yalnız şunu da belirtmek isterim ki, bir kaçı haricinde bu dükkanlara henüz gitmedim, ama forumlarda güvenilir arkadaşlardan bilgi aldım 🙂

  1. Taobao : Çin’in eBay’i.. www.taobao.com .. Deli gibi kullanıcısı olan bir site.. Çok fazla satıcı ve çok fazla alıcı mevcut.. Çin’den bahsediyoruz zaten, normaldir.. Burada yapmanız gereken (Çince bilen birisinin yardımıyla tabii ki) güvenilir bir satıcı bulmak (Türkiye’de gittigidiyor kullandıysanız, aynı mantık burda da geçerli) ve bu satıcıdan istediğiniz oyunları sipariş etmek.. Aynı gün teslim edenler bile varmış..
  2. Elektronik Market : Metroya atlıyorsunuz (Line-2) Xujiahui durağında inip direk elektronik markete çıkıyorsunuz.. Sanırım 3. Kattaydı oyun konsolları.. Zaten katları gezdiğinizde göreceksiniz.. Konsol, aksesuar, oyun.. Ne ararsanız var.. Ne kadar güvenilir bir yer bu elektronik market derseniz, şöyle söyleyeyim.. Wii oyun konsolum ve PSP’m buradan alındı.. Hiçbir sorun yok Allah’a şükür.. Öte yandan geçenlerde 8GB’lık bir flashdisk aldık, Kingston; çakma çıktı.. O nedenle herhangi bir mesuliyet kabul etmiyorum, şimdiden söyleyeyim 🙂
  3. Nanjing West Road – Wulumqi Road Kesişimi : Buradaki küçük oyuncak mağazasının ikinci katında 3 adet oyun satan dükkan varmış..
  4. Huashan Road – Yishan Road Kesişimi : Bu köşede de minik bir dükkan varmış.. Fiyatlarının iyi olduğu söyleniyor..
  5. Beijing West Road – Changde Road Kesişimi : Bu köşede de aynı şekilde konsol oyunları satan bir mekan bulabilirsiniz..
  6. Guang Yuan West Road No:43-B / Huashan Road Yakınında : Xiao Zhu ismindeki bir adamı tavsiye ediyolar.. Özellikle güzel PS3 oyunları olduğu söyleniyor..
  7. Jinqiao Carrefour : İkinci katta süpermarket girişinin hemen yanındaki dükkan

Umarım istediğiniz oyunları istediğiniz fiyatlara bulabilirsiniz.. İyi oyunlar 🙂