Şanghay’da Evlatlık Köpek


Son zamanlarda içimizdeki evcil hayvan edinme dürtüsünün iyice açığa çıkmasının ardından bu dürtüyü artık dindirmek adına radikal bir kararla evimizi bir köpeğe açmaya karar verdik.. Bunun için pet shop’lardan yavru bir köpek edinmeyi düşünüyorduk önce, sonrasında ise fikrimizi değiştirdik (özellikle bir çok pet shop’taki durumu gördükten sonra) ve bir köpek evlat edinmeye karar verdik.. Bu bağlamda, gene sağolsun Nisan hanım sayesinde, Tony isimli bir köpeksever arkadaşla tanıştık.. Kendisine Labrador isteğimizden bahsedince, araştıracağını söyledi..

Ve geçtiğimiz haftasonu olumlu haberlerle bize döndü.. Bu sayede aşağıda resimlerini gördüğünüz 5 aylık erkek Labrador ile tanışma fırsatı yakaladık.. Kendisinin hikayesi şöyle: Asıl sahibi bu minik (miniğin bir seviye üstü de diyebiliriz) yavruyu ishal nedeniyle veterinere götürmüş, sonrasında ise tedavi masraflarını ödememek için yavruyu orda bırakıp kayıplara karışmış.. Veteriner bir haftalık bir tedavi sonrası yavruyu sağlığına kavuşturmuş, Tony ise hastane masraflarını ödemiş ve ona yeni ve güvenilir bir aile arayışına girmiş..

Yeni bir aile olacağımız kesindi ama ne kadar güvenilir olacaktık bilemiyorduk 🙂 Gerek apartmanda yaşıyor oluşumuz, gerek  iki çalışan birey olmamız,  gerek de nevi şahsına münasır bir ev sahibine sahip olmamız nedeniyle kafamızda soru işaretleri vardı.. Tony’nin dükkanına gidip köpeği gördükten ve onunla bir süre vakit geçirdikten sonra şansımızı denemeye karar verdik.. Ve cumartesi akşamı itibari ile bir köpeğimiz olmuştu.. Ne var ki, yukarıda saydığım nedenlerden ötürü 24 saat içerisinde fikrimizi değiştirdik ve bu köpek için doğru aile olmadığımıza karar verdik.. Tony ile konuştuk ve sağolsun kendisi yavruyu bizden geri aldı..

Kararımızı çok çabuk verdik çünkü biraz daha beklemiş olsak köpeğe gerçekten bağlanabilirdik ve sonrasında böyle bir karar almak daha zor olurdu.. Köpek gerçekten aklı başında, sessiz sakin bir hayvandı.. Tedavi nedeniyle biraz zayıflamış ama şu an sağlığı gayet yerinde.. İshali tamamiyle atlattığını da kendi gözlerimizle gördük 🙂 Labrador sahibi olmak isteyenler için, tabii gerçekten bakabileceklerini düşünüyorlarsa, bence ideal bir köpek.. Biz başaramayacağımızı anladık ama başarabilecek birini bulmayı da çok istiyoruz.. Eğer siz de bir köpek evlat edinip hem onu hem kendinizi mutlu etmek istiyorsanız Tony ile irtibata geçebilirsiniz. Kendisine 138 1879 3693 no’lu telefondan ulaşabilirsiniz..