Şanghay’da Çikolatalı Fondü


Şeker/çikolata vb. konularda kendisine hakim olmayı çok fazla becerebilen biri değilimdir.. Gerek evde gerek dışarıda, ister yemekten önce, ister sonra,  tatlı dendiği vakit hiçbir zaman itiraz etmem 🙂 O nedenle zaten evdeki Nutella kavanozu neredeyse 2 haftada bir yenilenmek durumunda kalır.. Böyle bir bünyeye sahip olan biri olarak da çikolatalı fondü olmazsa olmazlardan biridir.. Geçtiğimiz haftasonu en sonunda gerek boyut olarak gerek de lezzet olarak bana uygun bir fondüsü olan bir mekan keşfettik.. Benim gibi tatlıcılar varsa, kesinlikle gidip bir denemelisiniz..

Mekanın adı “Julie’s”.. Aslen Kanada mutfağını deneyebileceğiniz, Şanghay’da 3 şubesi olan bir restoran.. Detaylı bilgi için web sitesinin adresi: “www.juliesfood.com”   Biz Hongmei Lu’daki şubesine gittik.. Hongmei Lu’ya gitmek için yapmanız gerekenleri şu yazıda belirtmiştim.. Ordan referans alabilirsiniz 🙂 Web sitesini ziyaret ederek diğer şubeleri hakkında da bilgi alıp, size yakın olanını tercih edebilirsiniz..

Yemeğimizi yemiş olduğumuz için, tatlılarından denemek istedik.. Aslında yemeği tıkabasa yemiş olduğumuz için hafif birşeyler almayı planlıyordum ama menüde çikolatalı fondüyü görünce tabiiki bendenizin düşünceleri hemen değişiverdi.. Menüde 2 ve 4 kişilik iki ayrı fondüden bahsediliyordu.. Biz 2 kişilik olanı söyleyip bir deneme yapmak istedik.. Öncelikle bu iki kişilik fondünün fiyatının 198RMB olduğunu söyleyeyim.. Evet, biraz pahalı gibi görünüyor ama gelen “porsiyon”u görünce neden böyle olduğunu anlıyorsunuz..

Neredeyse küçük boy bir tencere içinde gelen erimiş çikolata, yanında dilimlenmiş çeşitli meyvelerle dolu kocaman bir meyve tabağı, ve daha fazla çikolata tadı almak isteyenler için minik dilimlenmiş ekmek tabağı.. Bu daha ziyade 4 kişi için ideal bir büyüklükte diyebilirim.. Dört kişilik fondü isteseydik ne gelecekti düşünmek bile istemiyorum 🙂

O kadar uğraşmama rağmen hepsini bitiremedik maalesef ama sonuç olarak hem gözü hem de mideyi doyuruyor/dolduruyor Julies’in çikolatalı fondüsü.. Çikolata severlere tavsiyem olsun 🙂