Şanghay’da Tayland Yemeği (Simply Thai)


Şanghay’da dışarı çıktığınızda bulmakta sıkıntı çekmeyeceğiniz şeylerin başında yemek geliyor.. Nasıl yemek seviyorsanız, hangi ülkenin damak tadı hoşunuza gidiyorsa, veya nerenin yemeğini denemek istiyorsanız, mutlaka buna uygun bir restoran bulacaksınız.. Mideniz hassas olmadığı ve yeni/farklı lezzetlere kapalı olmadığınız sürece Şanghay’da size uygun yüzlerce seçenek var diyebilirim.. Bugün bunlardan “Tayland Yemeği” seçeneğini ile ilgili olarak, şehrin önemli Tayland restoranlarından birini kısaca tanıtacağım..

Restoranın adı “Simply Thai”.. Bir önceki yazıda bahsettiğim üzere, havanın güzelliğini fırsat bilerek yaptığımız Xintiandi gezisinin ardından öğle yemeği için uğradığımız restoran.. Xintiandi’nin içinde (kuzey bloğunda) yer alan bu Tayland restoranının adresi “Lane 181 Taicang Road – Madang Road” olarak geçiyor.. Taksi ile geliyorsanız en kolayı taksiciye Xintiandi demeniz ve Xintiandi girişinde indikten sonra 1-2 dk yürümeniz..

Restoran gerek iş yemekleri, gerek arkadaşlarınızla yiyeceğiniz yemekler, gerek de eşiniz/sevgilinizle başbaşa yiyeceğiniz yemek için ideal bir ortam sunuyor.. Çalışanların İngilizcesi yeterli seviyede.. Menüsü epeyce zengin.. Fiyatları ise çok yüksek değil.. Seçiminize göre de değişir tabii ama ortalama iki kişi 300 RMB’ye tıka basa doyabilir. Ben dün patlıyordum mesela az kaldı 🙂