Şanghay’da Alışveriş (Mobilyacılar)


Göksu Hanım’ın bloğunda görüp kendisinin izniyle burada parçalar halinde alıntılamaya başladığım yazıların ikincisinde Göksu Hanım’ın Şanghay’daki favori mobilyacılarını bulacaksınız 🙂 Burada yaşayanlar için evlerini alternatif bir şekilde dekore etme veya Türkiye’ye kesin dönüş yapacaklar için eve güzel bir kaç parça mobilya ile dönme şansı yaratabilir bu mağazalar.. Daha fazla uzatmadan sözü Göksu Hanım’a bırakayım 🙂

Shanghai’dan ayrılma haberini duyan herkesin ilk koşturduğu yer mobilyacılar oluyor. İşte o meşhur mobilyacıların adresleri ve genel fiyatlar.

Hu & Hu
CaoBao Caddesi 1885, Numara 8

Çin ve uzakdoğu antikalarının satıldığı bu devasal yerde dolap, yatak, masa, sandalye, ayna, televizyon sehpası, sandık ve aksesuarlar göz kamaştırıyor. Hepsi çok iyi derecede muhafaza edilmiş olan mobilyaların fiyat aralıkları şöyle. Antika büyük dolaplar 4000-11.000, küçük dolaplar 2000-5000, televizyon sehpaları 1500-3000 RMB arasında değişiyor.

hu-hu

Mu Gallery
Hong Mei Caddesi 3213 Flat C, 1/F
Tai An Caddesi 36
Huaxiang Caddesi 555 Soho A3

Hem yeni hem de eski mobilyaların satıldığı Mu Gallery benim de favori mobilya mağazam. Her gittiğinizde yeni mobilyalar sizi karşılıyor. Hepsi birbirinden güzel ve özel. İster beğendiğinizi alın isterseniz sipariş verin yenisini yaptırın. Fiyatlarda Hu & Hu’daki gibi.

mu-gallery

Kava Kava
Anfu Caddesi 167
Honggu Caddesi 639
Gaojing Caddesi 818

Kava Kava’da ağırlıklı olarak modern mobilyalar satılıyor. Beğendiğinizi istediğiniz boyut ve renkte sipariş verebilirsiniz. Fiyatlar diğerleri gibi.

kava-kava

Annly’s China
Zhongchun Caddesi 7611, No 68

İyi korunmuş antika Çin mobilyaları için doğru bir adres Annly’s China. İki katlı büyük alanı gezdikten sonra karşısında bulunan depoya uğramayı unutmayın. Fiyatlara gelince Mu Gallery’e benzer.

annlys-warehouse

Pudong’daki mobilya deposu
Jiyang Caddesi 1788

Koskocaman bir depo düşünün üstüste konulan mobilyalardan neredeyse deponun içi labirent olmuş. Hepsi toz içerisinde ve kapkaranlık bir yer. El feneriyle gitmeniz arkalarda kalan mobilyaları görmenize yardımcı olacak.

450px-6826393626_7b8bca7c90_b

Aklınıza ne gelirse var burada. Masa, sandalye, sehpa, tabure, abajur, kıyafet, tablo ve daha birçok şey. Herşeyden onlarca var, üstüste yığılmış bir şekilde. Sanki kafanıza yıkılacakmış gibi. Aradan seçip zevkinize uygun olanı bulmanız gerekiyor. Kimisinin bir çekmecesi eksik, kimisi kırık dökük. Ama karar verirseniz sahibi eksik parçaları bulup yeniliyor 🙂 Fiyatları diğer mobilyacılara nazaran çok uygun. Yine de sıkı pazarlık yapın. Son zamanlarda yüksek fiyat söylemeye başladılar.