Şanghay’da Organik Gıda Alışverişi


Şanghay’da yaşam konusunda en çok zorlananlar yiyecek konusunda aşırı hassas olanlardır diye düşünüyorum.. Çünkü bu durumda, gerek dışarıda yemek yerken, gerek de eve alınan yiyecekler konusunda epeyce seçici olmak gerekecek ve bu da hem zaman kaybına hem de ekstra maliyete yol açacaktır.. Organik gıdalar ile beslenme bu hassasiyete sahip olanlar için belli bir rahatlama sağlayabileceği için, Şanghay’da organik beslenmek için neler yapılabilir konusunu biraz araştırdım..

Organik gıdalar, basit olarak, yetiştirilmesinde ve işlenmesinde, genetik mühendisliğin, yapay ve benzeri gübrelerin, böcek ilaçlarının, yabani ot ve mantar öldürücü ilaçlarının, büyütme düzenleyicilerinin, hormonların, antibiyotiklerin , koruyucuların , renklendiricilerin, katkı maddelerinin, kimyasal kaplama ve parlatıcı maddelerinin ve kimyasal ambalaj malzemelerinin kullanılmadığı gıda maddeleridir (*).

Şanghay Rehberi - Şangay'da Organik Besin/Gıda

Şanghay’da yediğiniz ürünlerin organik olmasını istiyorsanız, aşağıda listeleyeceğim web sitelerinden faydalanabilirsiniz.. Çoğu sitenin İngilizce dil desteği olduğundan ötürü kullanmakta zorluk çekeceğinizi düşünmüyorum.. Zorluk çekenler de bana ulaşırlarsa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım tabii  🙂

  1. http://www.haikele.com/ [Haikele]
  2. http://www.organicfarm.com.cn/english/zstd.asp [Organic Farm]
  3. http://www.shorganic.com/home_en.html [Shanghai Organics]
  4. http://www.biofarm.cn/en/index2.html [Bio Farm]
  5. http://www.organic-shanghai.com/en/index.asp [Organic Shanghai]
  6. http://www.organickitchenshanghai.com/ [Organic Kitchen]
  7. http://www.helekang.com/english/index.php [Helekang]
  8. http://www.fieldschina.com/ [Fields]

Henüz ben de kendi adıma bu sitelerden sipariş vermediğimi söylemeliyim.. Ama Şanghay Rehberi adına kısa zaman içerisinde bir sipariş verip tecrübelerimi aktarmayı düşünüyorum 🙂

(*) http://www.gidaraporu.com/organik-gida-nedir_g.htm

Organik gıdalar, basit olarak, yetiştirilmesinde ve işlenmesinde, genetik mühendisliğin, yapay ve benzeri gübrelerin, böcek ilaçlarının, yabani ot ve mantar öldürücü ilaçlarının, büyütme düzenleyicilerinin, hormonların, antibiyotiklerin , koruyucuların , renklendiricilerin, katkı maddelerinin, kimyasal kaplama ve parlatıcı maddelerinin ve kimyasal ambalaj malzemelerinin kullanılmadığı gıda maddeleridir.