Şanghay’da Porselen Alışverişi


Mügeciğim gene aldı kalemi eline ve özellikle Şanghay’daki porselen meraklılarının hoşuna gidebilecek bir yazı patlattı 🙂 Kendisine teşekkürlerimi sunuyor ve sizleri yazıyla başbaşa bırakıyorum..

Bu ara Şanghay’ın özellikle hafta sonları epeyce sıkıcı. . Ne kış mevsiminden çıkabildik ne de tam olarak bahara giriş yapabildik. Yağmur ve de soğuk hem sabrımızı deniyor hem de bizleri mecburen kapalı alanlarda vakit geçirmeye zorluyor. Geçen hafta sonu Şükran ve Tuba sayesinde can sıkıcı hafta sonunu güzel bir şekilde değerlendirmeyi başardık. Güzel bir akşam üzeri kahvesinden sonra epeydir Tuba’nın bahsettiği dizayn porselenler satan Spin isimli mağazaya gittik. Öncelikle yeri kolaylıkla bulunabilecek bir lokasyonda. Tam köşe başında bulunan mağaza “360, Kanding Road – Shanxi Road” adresinde bulunuyor.

Modern iç dizayn ilk girişte dikkatinizi çekiyor. Giriş katında porselenden yapılmış mumluklar, porselen bahçe aksesuarları, büyük vazolar ve farklı tasarımlı süslemeler karşılamakta. Meraklısı için her ürünün yanında mutlaka o ürün dizaynırının ismi bulunmakta. İkinci katta ise farklı dizaynlardaki yemek takımlarını bulabilirsiniz. Üçüncü kat ise şu an restorasyon halinde. Sabah saat 11 ile akşam saat 8 arasında açık olan mekandaki ürün fiyatları, dizayn porselen olduğu düşünülünce pek de uçuk değil. Meraklılarına duyrulur.