Şanghay’da Farklı Bir Restoran: Hooters


Geçenlerde HaberTürk’un internet sitesinde bir haber görmüştüm.. Hooters adlı ünlü restoranlar zincirinin Türkiye’ye geleceğinden bahsediyordu.. Haberde restorandan kısaca bahsedilirken bir çok ülkede olan şubeleri içerisinde en çok kâr eden şubesinin Şanghay şubesi olduğu belirtiliyordu.. Tabii haberi okur okumaz haftasonu planımızı şekillendirmiştim 🙂 Cumartesi akşamı aşağıda yazısını da yazdığım Apple Mağazasını gezdikten sonra akşam yemeğini Hooters’da yemeyi kararlaştırdık..

Hooters’ın Çin’deki toplam 4 restoranından iki tanesi Şanghay’da.. Biri Hongqiao tarafındaymış, diğer ise Pudong’da.. Biz daha yakın oluşu nedeniyle Pudong’takini tercih ettik.. Hooters Pudong’un adresi “168 West Lujiazui Rd, Fucheng Rd.” olarak geçiyor ama bunun yerinde şöyle de diyebiliriz: Restoran Super Brand Mall’un içerisinde bulunuyor 🙂 Yalnız şöyle bir durum var, mall’un içine girmiyorsunuz Hooters’a girmek için, girişi dışarıdan olduğu için Super Brand Mall’un dış duvarlarını takip etmeniz gerekiyor 🙂 Cofffe Bean’i ve Blue Frog’u geçtikten sonra kocaman Hooters yazısını göreceksiniz zaten..

Hooters’ın içine girince hareketli bir müzik, geniş ferah bir ortam ile karşılaşıyorsunuz.. Kapıdan sizi alıp sigaralı/sigarasız tercihinize ve sayınıza göre bir masaya kadar geçiriyorlar.. Sonrasında garson kızlardan biri geliyor, size ismini söylüyor, hatta söylemekle de kalmayıp bir peçeteye yazıyor, siparişlerinizle kendisinin ilgileneceğini belirtiyor, menüleri bırakıyor ve uzaklaşıyor..

Hooters’ın garson kızları da en az yemekleri kadar ünlenmiş durumda bu arada.. Zaten internette araştırma yaptığınızda Hooters’ın normal bir restoran konseptinden biraz farklı olduğunu görebiliyorsunuz.. Büyük bir marka haline gelmiş durumdalar.. Kendi adlarına dergileri var, yarışmalar düzenliyorlar, sponsorlukları var, hediyelik eşyaları mevcut vs..

Yemek seçenekleri arasında et ürünleri olduğu kadar, tavuk ve deniz ürünleri önemli bir yer kaplıyor.. Bunun yanı sıra isteğe göre soft içeceklerin yanısıra alkol servisi de olan bir restoran olduğunu ekleyeyim.. Biz tercihimizi “Original Popcorn Chicken” ve 10 parça Hooters’ın klasiği olan “Chicken Wings”ten yana kullandık.. Popcornu yedikten sonra 10 parça kanat biraz fazla geliyor işin açıkçası.. Kendimi biraz zorlayarak kalanları bitirdim 🙂 O anda hissetmedim ama gece itibariyle biraz ağır geldiğini söylemeliyim o kadar yemeğin.. O nedenle siz benim gibi abartmayın derim 🙂

Son olarak çıkmadan önce, Hooters restoranlarındaki garson kızların sanırım belli saat aralıklarıyla yaptıkları dans gösterisine de şahit olduk.. O anları da videoya çekmeyi ihmal etmedik tabii.. Aynı zamanda, Şanghay Rehberi’nin 100 yazıyı devirmesinin de şerefine, karşınızda Hooters kızlarının dans gösterisi 🙂