Şanghay’da 23 Nisan Kutlamalarına Davetlisiniz


Türkiye’den epeyce uzakta olmamız, bayramlarımızı aynı coşkuyla kutlayamayacağımız anlamına gelmiyor tabii ki 🙂 Örneğin, önümüzdeki 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için gönüllüler tarafından çalışmaları büyük bir fedakarlıkla ve zevkle sürdürülmekte olan, çok güzel bir organizasyon planlanıyor.. Bununla ilgili gelen davetiye mailini aşağıda aynen paylaşmak istiyorum..

Şanghay ve çevresinde yasayan Türk toplulugunun degerli üyeleri ve dostları,
Bu sene gönüllü olarak organize edilen 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamasının 25 Nisan 2010 tarihinde, Shanghai Community International School’un Hongqiao kampüsünde yapılacagını bildirmekten mutluluk duyarız.
“23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Şanghay 2010”
Tarih: 25 Nisan 2010, Pazar saat 11:00-16:00 arası
Yer: SCIS – Hongqiao Campus, 1161 Hongqiao Road, Shanghai, China 200051

Program:
11:00 Açılıs
11:30 Açılıs konusması ve sahne performansları
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hakkında kısa bilgi, günün programı, koro, folklor, müzik ve eglence performansları
12:00 Açık Büfe
Türk yemekleri ve içecekler;
12:30 Aktiviteler ve Oyunlar
Çocukların tek baslarına veya aileleri ile birlikte yer alacagı, top oyunları, ip çekme ve benzer oyunların yanı sıra yüz boyama, popcorn, pamuk helva ve bir çok eglenceli aktivite, palyaço ve hediyeler çocuklar için gün boyunca hazır olacak.
16:00 Kapanıs

“Çocuklar istikbalimizin teminatıdır” – Mustafa Kemal Atatürk
Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından kendilerine hediye edilen bu milli bayram, çocuklarımızın uluslararası arkadas gruplarıyla beraber kutlayabilmesi için Türk firmalarımızın destegi ile bir senlik havasında düzenlenmis olup, katılım herkese açık ve ücretsizdir. Türk çocuklarının senelerdir dünya çocuklarıyla paylastıgı bu özel güne, Şanghay ve civarında yasayan bütün Türk toplulugunun ve dostlarının katılımlarını bekliyoruz.

23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Şanghay 2010

Gün boyunca çocuklarımız için birçok aktivitenin, aileleri ile birlikte ve kendi baslarına oynayabilecekleri çesitli oyunların, sahne performansları, hediyeler ve muhtesem Türk yemeklerinin bulundugu programın detaylarını yukarıda ve ekteki bilgi notunda görebilirsiniz.
Çocuklarımıza aileleri ve arkadaslarıyla birlikte harika bir gün yasatmak istiyoruz. Bu hepimizin bayramı! Bu e-postayı eline geçmemis olacagını düsündügünüz çocuklu veya çocuksuz tüm Türk dostlarınıza, is yerinizdeki Türk arkadaslarınıza iletebilirsiniz.

Ayrıca bu gururlu günümüzü yabancı dostlarınıza tanıtabilmek ve katılımlarını saglamak için ingilizce davetiye ayrı bir e-posta ile gönderilecektir. Yabancı dostlarınızın katılımı, ismi uluslararası olan bu bayramımızın, tam manasıyla kutlanmasını saglayacaktır. Bu konuda desteklerinizi bekliyoruz.


Bu siteyi takip edip de, 25 Nisan günü Şanghay’da olacak herkesi ben de şahsen kutlamalara davet ediyorum.. Eminim ki her şey çok güzel olacak ve biz tüylerimiz diken diken olarak, hatta belki de gözlerimiz yaşararak ortaya çıkan mükemmel performanslara tanıklık etmiş olacağız..

25 Nisan’da görüşmek üzere!