Şanghay’da Van’a Yardım Gecesi


Bugün “Turks in China” isimli email grubunda gördüğüm bir organizasyon beni çok mutlu etti ve hemen burada da paylaşmak istedim.. Bildiğiniz üzere 23 Ekim tarihinde meydana gelen depremden beri Van ilimizin durumu pek iç açıcı değil.. Kış mevsiminin de gelmesiyle orada yaşayan vatandaşlarımızın halini düşünmek bile insanı üzmeye yetiyor.. Bu bağlamda gerek yurt içinde gerek yurtdışında farklı organizasyonlar çerçevesinde Van’a yardım kampanyaları düzenleniyordu..

Benzer bir organizasyonun Şanghay’da da düzenlendiğini görmek beni epeyce sevindirdi açıkçası.. Aşağıda alıntıladığım mailde de göreceğiniz üzere 6 Aralık Salı gecesi düzenlenecek yardım gecesinde toplanacak olan tüm gelir (ve getireceğiniz battaniye, kışlık giyim vs) Van’a gönderilecekmiş. Zamanı müsait olan herkesin katılması gereken bir organizasyon diye düşünüyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum..

Şanghay'da Van'a Yardım Gecesi
Değerli Vatandaşlarımız,

Van şehrimizde yaşanan deprem felaketinin yaralarının sarılmasına katkıda bulunmak amacıyla Crazy Turks Futbol Takımı olarak bir yardım gecesi organize ediyoruz. Gece 6 Aralık Salı günü saat 19:30’da Rabbit Hole isimli mekanda gerçekleşecektir.
Geceye sponsor olmak isteyen veya bağış yapmak isteyen firma, dernek ve kurum yetkililerinin en gec 30 Kasım Cuma gününe kadar tarafıma email atmasını rica ederim.

Diğer detaylar aşağıdaki gibidir.
Giriş ücreti: kişi başi 150 Rmb / Bir adet içki dahil / Tüm kazanç deprem bölgesi için
Şu an itibariyle Sponsor Firma ve Kuruluşlar:

– Crazy Turks
– Rabbit Hole
– Ankyra Home
– Alimendis Trading
– Pasha Restaurant
– Daybreak Logistics
– Innova Group
– Ceva Trade
– Dimes

Gecenin bütün kazancı gece sonunda anons edilip Pekin Büyükelçiliğimiz tarafından gönderilen banka hesaplarından birine Crazy Turks – Çin’de Yaşayan Türkler adına aktarılacak ve dekont bütün katılımcılara eposta yolu ile iletilecektir.
Gecede ayrıca kıyafet ve battaniye tarzı ürünler toplanacak ve bu ürünler Van deprem bölgesine Daybreak Logistics tarafından ücretsiz iletilecektir.
Gece eğlence amaçlı değil, yardım amaçlı olduğundan yüksek sesli müzik çalınmayacaktır.

Saygılarımla,
Crazy Turks adına
Teoman Alemdar ( www.teomanalemdar.com )