Şanghay’da Blues ve Jazz (The House of Blues&Jazz)


2-3 hafta kadar sürmesini planladığımız Türkiye tatilimiz nedeniyle zaten son zamanlarda seyrek olan site güncellemelerim iyice azalacak.. Bu nedenle Şanghay’daki gezmeyi ve yazmayı seven Türk arkadaşların katkılarını bekliyorum siteye 🙂 Bir elin nesi var iki elin sesi var demişler malum 🙂 Bu satırları uzun bir aradan sonra geldiğimiz İstanbuldan yazıyorum bu arada ama bahsedeceğim mekan yola çıkmadan bir kaç gün önce ziyaret edip epeyce beğendiğimiz bir mekan.. Mekanın ismi The House of Blues&Jazz..

Her zaman yaptığım gibi önce buraya nasıl ulaşabileceğinizi söyleyeyim.. Mekanın adresi “60 Fuzhou Lu” olarak geçiyor, Bund’a çok yakın.. Fuzhou Road zaten Bund’u dikine kesen caddelerden biri.. Metro hat-2 ile East Nanjing Road istasyonunda inip yürüyerek de ulaşabilirsiniz mekana.. Nehre paralel giden Zhongshan Road ile Fuzhou Road kesişiminden yürüyerek bir kaç dakika mesafede..

The House of Blues&Jazz, adından da anlaşılacağı gibi Blues ve Jazz çalan bir mekan 🙂 İçeriye girince zamanda yolculuk yapmış gibi oluyorsunuz.. Dekorasyon yaparken eski Amerikan filmlerindeki jazz barlara benzetmek istemişler sanırım ve bunu gerçekten başarmışlar.. Hafta içi giderseniz canlı müzik başlayana kadar sessiz sakin bir şekilde muhabbetinizi edip içkilerinizi yudumlayabilirsiniz.. Karşındakini duyabileceğin bir gece mekanı benim için epeyce önemlidir, bu açıdan The House of Blues&Jazz benden tam not aldı 🙂

Saat 21:30da mekanda canlı müzik başlıyor.. Haziran sonuna kadar anlaşmalı oldukları Reggie’s Red Hot Feetwarmers adlı grubu da dinleme fırsatı bulduk, gösterdikleri performans epeyce başarılıydı, zamanınız varsa kesinlikle gidip görmelisiniz.. Cuma ve cumartesi akşamları giriş 50RMB imiş, diğer akşamlar ücretsiz.. Sigara içilmeyen kısım mevcut ve tam sahnenin önü ( bir artı puan daha 🙂 ) Sonuç olarak özellikle hafta içi bir akşam yemek sonrası kafa dağıtmak için ideal bir mekan..

Not: Bu mekanı öğrenmemizi sağlayan sevgili Yasin ve Nisan’a da buradan bir kez daha teşekkürler 🙂