Şanghay Şehir Turu Yazı Dizisi.. Çok Yakında..


Son yazıda 10 gün demiştim gerçi ama tam 17 gün olmuş siteye yazı yazmayalı.. Haftasonu Xi’an’da ve dün gece Şanghay’a dönerken uçakta, kafamda biriken yazıları bilgisayara aktarırken farkettim ki epeyce bir dolmuşum 🙂 Bu da demektir ki önümüzdeki günlerde sitenin içeriği epeyce artacak gibi görünüyor.. Kafamdaki bu zengin içeriğin sitede yayınlamasından önce yapılması gereken bir kaç minik işlem kaldı.. Yazıların son kez gözden geçirilmesi, fotoğrafların eklenmesi gibi..Sonrasında hem site ziyaretçilerinin işine yarayacak, hem de bizlerin bayram süresince neler yaptığını merak eden ailelerimizin/arkadaşlarımızın meraklarını giderecek yazılar sitede yerlerini alacak..

Yayın öncesi site ziyaretçilerini önümüzdeki günlerde nelerin beklediğini kısaca belirtmek isterim.. Öncelikle kurban bayramı vasıtasıyla davetimi geri çevirmeyip bizi ziyarete gelen sevgili dostlarım Hemşo  ve Serkan ile beraber yaptığımız 5 günlük Şanghay turunu detaylı bir şekilde gün bazlı olarak yazmaya çalışacağım.. Bu yazıların hem Şanghay’a yeni taşınanlar, hem de ziyaretçisi gelip de gezdirmek isteyenler için yardımcı olacağını düşünüyorum.. Bu beş günün dördünü şehir merkezine birini ise Hangzhou’ya ayırdığımızı da ekleyeyim..

Bu beş günü anlatacak olan beş adet yazının ardından bir de haftasonu yaptığımız Xian gezisinin de detaylarını vermeye çalışacağım.. Çin içerisinde haftasonunu minik bir tura çevirmek isteyenler için faydalı olacağını düşünüyorum.. Ve son olarak bir de günlük tur yazılarında yazının iyice uzamaması için çok detayını vermeyeceğim bazı mekanları ayrı yazılarda ele almayı planlıyorum.. Özellikle Şanghay’da Gece Hayatı bölümüne yeni yazıların, yeni mekanların ekleneceğini de söylemeliyim.. Meraklısına 🙂

En fazla bir kaç gün içerisinde yazılar birer birer yayınlanmaya başlayacak.. Takipte kalın 🙂