Şanghay’da İstanbul Modern Sanat Sergisi


Hemen aşağıdaki yazıda sanatseverlerin Şanghay’da görmesi gereken en önemli mekandan, M50’den bahsetmiştim.. Bugün ise sanatseverlere bir müjde daha vereceğim 🙂 Sizlere ülkemizden buraya gelen bir sanat aktivitesinin haberini vereceğim.. Aşağıda, Şanghay Başkonsolosluğu’ndan alıntıladığım duyuruda detaylarını göreceğiniz bir sergi geliyor Şanghay’a.. İstanbul Modern Sanat Müzesi tarafından düzenlenecek olan bu sanat sergisinde müzenin video koleksiyonundan seçmeler sergilenecek.. Yarından (23 Aralık) itibaren gezebileceğiniz sergi 15 Şubat’a kadar açık kalacakmış.. Sergiyi ziyaret etmek isteyen herkesi Minsheng Art Museum’a bekliyoruz..

istanbul-modern-sangay

“ISTANBUL MODERN” TARAFINDAN SANGHAY’DA ACILACAK MODERN SANAT SERGISI HAKKINDA DUYURU

“2013 Cin’de Turk Kultur Yili” etkinlikleri kapsaminda “Istanbul Modern Sanat Muzesi” tarafindan, Sanghay’daki “Minsheng Art Museum” bunyesinde, sanatcilarimiz Haluk Akakce, Nezaket Ekici, Canan, Nil Yalter, Nilbar Gures ve Sarkis’in eserlerinden olusan bir video-sanat (video art) sergisi acilacaktir.
“A Selection from the Video Collection of the Istanbul Museum of Modern Art” adli sergi, 23 Aralik 2013 – 15 Subat 2014 tarihleri arasinda gezilebilir. Minsheng Art Museum’a dair adres ve irtibat bilgileri asagida kayitlidir. Vatandaslarimiza saygiyla duyurulur. T.C.Sanhay Baskonsoloslugu*****
Muze ziyaret saatleri: Pazartesi hariç 10.00-18.00 arasindadir. Giris ucreti RMB 20’dir.
Muze’nin adresi: Bldg F, NO.570 West Huaihai Road // 上海市淮海西路570号 F座
Tel: 021-6282 8729
http://www.minshengart.com/cnindex.aspx