Şanghay'da Basketbol


Eğer Şanghay’a orta/uzun vadeli gelmiş olan bir ‘basketbolsever’seniz, bir süre sonra basketbol oynama hevesinizi gidermek için bir çözüm aramaya başlıyorsunuz.. Eğer ki kış mevsimiyse ve açık alanlarda oynamak pek mümkün görünmüyorsa geriye tek seçenek kalıyor.. Kapalı spor salonları.. Ve tabii bir organizasyon..

basketball

ASAS (Active Sports Active Social) tam da bu iş için kurulmuş bir organizasyon.. Bir çok spor olayını organize ediyorlar.. Bugün basketbol organizasyonlarından bahsedeceğim..

Öncelikle, haftada 1-2 gün kapalı salonda 5e 5 çift pota maç yapıp ter atmak istediğinizi varsayalım.. Bunun için öncelikle yapılması gereken şey <pickup@asas.com.cn>mail adresine mail atıp, “pickup game” listesine girmek istediğinizi belirtmeniz.. Her hafta bu listede kayıtlı olan kişilere o haftanın maçlarının (genelde her hafta 2 maç oluyor) nerede ve ne zaman yapılacağı hakkında mail geliyor.. Katılmak isteyenler de maile cevap yazarak kayıtlarını yaptırıyorlar.. Her maç için önce kayıt yaptıran (erken mail atan) 20 kişi oynuyor.. Kişi başı 40 RMB ödeniyor her maç için..

Bir de resmi lig organizasyonu var gene ASAS’ın.. Bu satırları yazdığım sırada henüz sezon başlamamıştı.. Ligde oynayacak kadar iyi olduğunuzu düşünüyorsanız ‘pickup game’lerde kendinizi gösterip, çevre edinip, ASAS web sitesindeki (http://asas.com.cn/english.php) haberleri takip edip, halihazırdaki takımlara katılabilirsiniz..