Şanghay’da Hint Mutfağı (Punjabi)


Şanghay’da kendi yemeklerimizden sonra en sevdiğimiz mutfak haline gelen Hint mutfağını leziz bir şekilde sunan bir mekan daha keşfettik geçen haftasonu.. Aslında keşfettik demek tam doğru değil, çünkü buranın tavsiyesini almıştık.. Hem de bizim siteye yeni taşınan Hintli arkadaşlarımızdan.. Bu mutfağın anavatanından gelen insanlar olarak yanılıyor olamazlardı 🙂 Gerçekten de tavsiye ettikleri kadar varmış ama, onu gördük.. Size de tavsiye edeceğim bu Hint restoranının ismi Punjabi..

Punjabi Hint Lokantası’nın Huahai Rd üzerinde bulunan şubesini denedik.. “627 Huaihai Zhong Lu – Sinan Lu” olarak geçiyor adresi.. Huaihai Rd’u bilenler Sinan Rd. kesişimindeki büyük H&M mağazasını da bileceklerdir.. H&M’in olduğu kaldırımdan, mağazayı sağımıza alarak doğu istikametine doğru biraz yürüdüğünüzde H&M ile rakip olmaya çalışan ama bunu başaramayan C&A mağazasını göreceksiniz 🙂 Mağazanın ortasındaki büyük kapıdan girip (karşınızda yürüyen merdivenler olacak) hemen sola döndüğünüzde asansörü göreceksiniz.. Asansör ile 5. kata çıktığınızda Punjabi’ye ulaşmış olacaksınız..

Mekana girince epeyce geniş olduğunu görüyorsunuz, aynı zamanda temiz ve düzenli de görünüyor.. Biz saat 5’e doğru gelmiştik.. 5.00-10.30 arası açık büfe olduğunu öğrenince bir kez de büfesini deneyelim dedik ve yemeklerin yavaş yavaş gelmesini bekledik.. Saat 5 olduğunda hemen hemen tüm çeşitler yerini almıştı.. Biz de tabii ki hepsinden azar azar denemeye başladık.. Her ne kadar az az da alsanız, tadı hoşunuza gittiği için sürekli gidip biraz daha alıyorsunuz, bu da sonunda tıka basa dolmanıza yol açıyor 🙂 Ayıptır söylemesi, büfedeki yemeklerin hemen hepsini denedik ve mekanı terk ederken zor yürüyorduk 🙂

Açık büfe ücreti kişi başı 99RMB (kredi kartı geçiyor) ve sınırsız içecek (bira, cola, sprite) de bu fiyata dahil.. Ödediğiniz paranın karşılığını kesinlikle aldığınızı söyleyebilirim.. Mekanın içi ve yemekleri kusursuza yakın da olsa, gözüme batan tek olumsuzluk tuvaletlerinin durumu oldu.. Sanırım binada ortak kullanılan bir tuvalet olduğu için o durumdaydı, başka açıklaması olamaz çünkü.. Ha bir de garsonda hafif bir negatif elektrik sezdik ama artık o kadar kusur kadıkızında da olur diyeceğiz 🙂 Velhasıl Punjabi’yi Hint mutfağını sevenlere kesinlikle tavsiye ederim..