Şanghay’da İtalyan Yemeği (Da Papa Mario)


Şanghay’daki yemek seçeneklerinizi çoğaltmak adına başka bir restoran tavsiyesi ile karşınızdayım gene 🙂 Bu sefer biraz daha klasik, biraz daha Avrupalı, bize yakın bir mutfağa, İtalyan mutfağına yer vereceğim.. Ve bu mutfak baz alındığında şehirde şu ana kadarki favorimiz olan mekana..

Restoranımızın adı Papa Mario.. Mario isimli güleç yüzlü bir İtalyan tarafında işletilen mekan Dagulu üzerinde yer alıyor.. Hani aşağıda tavsiye ettiğim kuaförün bulunduğu cadde.. Reborn kuaför ile nerdeyse karşı karşıyalar da diyebiliriz.. Biz genelde her kuaför çıkışında yemeği Papa Mario’da yiyiyoruz diyebilirim hatta.. Tam adresi “370, Dagu Rd – Chengdu Rd” olarak geçiyor..

Geniş bir menüsü var restoranın.. Hem yiyecek, hem de içecek olarak bir çok seçenek mevcut.. Bizim ise klasik bir menümüz var, hemen her seferinde aynı şeyi ısmarlıyoruz.. Size de tavsiye ederiz.. Şöyle ki: “Quattro formaggi pizza” (dört çeşit peynirli, güzel bir tada sahip pizza) ve “Tortelli di ricotta e spinaci al pomodoro” (Domates soslu, ıspanaklı hamur işi) söylediğiniz zaman iki kişiyseniz size yetiyor.. Tıka basa doyurmuyor evet.. Zaten tıka basa doymanız için asıl ürün tatlı kısmında geliyor: “Pizza alla nutella”.. Evet, tahmin ettiğiniz gibi, içine Nutella doldurulmuş kapalı bir pizza 🙂 Fazla söze gerek yok sanırım konu Nutella olunca..

Fiyatlara gelecek olursak, bu restoranda da fiyatların uygun olduğunu söyleyebilirim.. Yukarıdaki üçlüyü ve içeceklerinizi ısmarladığınızı düşünürsek yaklaşık 300-400RMB’lik bir hesap gelecektir en fazla.. Lokal mekanlarla karşılaştırıldığında çok pahalı gibi görünse de, henüz onlara alışamayan bünyeler için güzel bir alternatif olduğunu düşünüyorum 🙂

Bu arada unutmadan söyleyeyim, Mario Amca restoranının yanında alternatif isteyenler için bir restoran daha açtı geçenlerde.. Papa Thai.. İtalyan sevmem diyenlere Asya alternatifi 🙂