Şanghay’da Hamburger Keyfi


Hazır Taikang Lu’dan bahsetmişken, orada bulunan restoranlardan biri ile ilgili de bir şeyler söylemek  istiyorum.. Henüz geçtiğimiz haftasonunda gittiğimiz için anılarım taze, daha doğrusu lezzet hala damağımda 🙂 Bahsedeceğim mekan özellikle et/hamburger severler için yeni bir opsiyon yaratabilir..

Mekanımızın adı:  “New York Style Steak & Burger”.. Bir arkadaş tavsiyesi neticesinde öğrendiğim bu restoranın adresi ise şöyle geçiyor: “Jianguo Zhong Road, Lane 155, No 22” Taikang Lu’nun ara sokaklarından birinde bulunduğundan ilk bakışta bulması biraz zor gelebilir.. Benim tavsiyem önce Taikang Lu’ya gelmeniz, mahallenin içine girip kuzey tarafındaki çıkıştan Jinguo Caddesi’ne çıkmanız, o cadde boyunca yürüyüp 155 nolu sokaktan gene Taikang Lu’nun içine girmeniz.. Zaten sokakta biraz ilerleyince restoranın tabelasını görüp sağa sapacaksınız.. Ve hedefinize ulaşmış olacaksınız..

New Your Style Steak & Burger

Restoran, adından da anlaşılacağı üzere daha ziyade biftek ve burger üzerine yoğunlaşmış.. Biz burgerlerini denemek için gitmiştik, o nedenle biftekleri konusunda yorum yapamayacağım.. Ama menüde gördüğüm kadarıyla gayet doyurucu biftekleri mevcut.. Hamburgerlerine dönecek olursak, biz menüdeki  iki farklı hamburgeri denedik.. Birisi “The Big Boy”, diğeri ise “The Damn Yankee” olarak geçen ve bizim damak tadımıza biraz daha yakın görünen içeriğe sahip burgerler.. Peynir seven biriyseniz The Damn Yankee içinde daha fazla peynir olduğunu söyleyebilirim.. Sonuç olarak her iki hamburger de bizden (4 Türk vatandaşı, ki biri et konusunda ekstra hassas 🙂 ) geçer not aldı.. Hatta ben The Damn Yankee’ye nasıl daldıysam, blog için resmini çekmeyi bile unuttum, o derece!

Sonuç olarak, denenmesi gereken bir restoran olduğunu belirterek yazımı noktalamak istiyorum.. Ha bu arada, yer olarak da Taikang Lu’da bulunması, size çıkışta bir şeyler içmek için epeyce seçenek sunuyor..  Bu da başka bir avantajı 🙂