Şanghay.. Sorular & Cevaplar..


Bu siteyi hazırlamaya başladığımdan beri site ziyaretçilerinden epeyce soru aldığımı itiraf etmeliyim.. Çünkü buraya ilk kez gelecek olanların kafasında Şanghay ile ilgili onlarca soru işareti beliriyor birden bire.. Şanghay ile ilgili bu sorular genelde sitedeki yazıların yorumlar bölümünde, veya sağ üst köşede gördüğünüz email adresi vasıtasıyla geliyordu.. Yorum bölümündeki soruların cevapları herkese açık oluyor ama email ile gelen soruların cevaplarından herkesin faydalanma şansı olmuyordu..

Ben de buradan hareketle, Şanghay ile ilgili merak ettiği bir konu olan herkesin sorusunu yazıp yollayabileceği, benim de mümkün mertebe çabuk ve detaylı bir şekilde cevaplayabileceğim, ve herkesin soruları ve cevapları görebileceği, bir nevi Şanghay ile ilgili bir “bilgi tabanı” oluşturmak istedim.. Bilginin paylaştıkça çoğaldığı gerçeğinden hareketle hayat vermeye çalıştığım bu fikrin başarılı olması sizlerin bu soru&cevap sayfasını aktif olarak kullanmanıza bağlı tabii 🙂 Öncelikle sayfanın adresini vereyim:

http://www.formspring.me/SangayRehberi

Siteye girdiğinizde hemen yukarıda göreceğiniz “Şanghay ile ilgili kafanıza takılan sorular..” başlığının altındaki kutuya kafanızı kurcalayan soruyu yazıp “Send” butonu vasıtasıyla göndermeniz yeterli.. Soruyu ve akabinde cevabını en kısa sürede sitede göreceksiniz.. Diye umut ediyorum 🙂 Hatta cevaplara ekleme yapma gibi bir özelliği de var sitenin, tabii hesabınız varsa..

Bu bağlamda Şanghay ile ilgili aklınıza gelebilecek her türlü soruyu bu sitede sorabilirsiniz.. Bir kaç küçük ricam olacak sadece:

* Soracağınız soruları mümkünse tek tek sorun, her soruyu bağımsız bir şekilde yazıp gönderin ki, cevaplarını daha net verebileyim..

* Yazım kurallarına mümkün mertebe dikkat ederek yazarsanız, soruları ve cevaplarını okuyacak diğer kişiler için de faydalı olacaktır..

* Sorularınızın açık ve net olması da gene aynı şekilde açık ve net cevaplar almanızı kolaylaştıracaktır..

Zaten siteye girdiğim bir kaç örnek soruyu incelerseniz temel mantık konusunda sorun kalmayacaktır.. Sorularınızı bekliyorum 🙂

http://www.formspring.me/SangayRehberi

Not: Sitenin sağ üst kısmında yer alan “Şanghay Soru&Cevap” bölümündeki kutucuğu kullanarak da sorularınızı sorabilirsiniz.. Kısayol 🙂