Şanghay’dan Anadolu Ateşi Geçti


Geçtiğimiz haftasonunu epeyce yoğun geçirdiğimizi söyleyebilirim.. Siteye koyulabilecek en az 3-4 yazı çıkar yani, o derece 🙂 Öncelikli olarak ise gerçekleştirdiğimiz aktivitelerden en çok aklımızda kalandan, en fazla beğendiğimizden bahsetmek istiyorum.. Çıktıkları Çin turnesi kapsamında iki gösteri için Şanghay’a gelen Anadolu Ateşi ekibinin gösterisini izleme fırsatı bulduk cumartesi akşamı ve epeyce etkilendik..

Daha önceki bir yazımda bu gösteriden bahsetmiştim.. Sanırım biraz geç kalmışım ki, biletlerin çoğu satılmış durumdaydı biz bilet almak için çalışmalara başladığımızda 🙂 200RMB’den başlayan fiyatlar 1000küsür RMB’lere kadar gidiyordu.. En önden izleyebilmek gibi bir tutkumuz olmadığı için 200RMB’lik biletler bizim için fazlasıyla yeterliydi.. Yerlerimizi görünce kalan son 200lük biletleri aldığımızı tahmin ediyorum, balkonun en arkasındaydık.. Güzel tarafı ise fotoğraf/video çekimi için görevlilerin görüş alanının uzağında olmamızdı 🙂

Gösterinin yapıldığı yer People Square’de bulunan Shanghai Grand Theatre’dı.. Adı gibi büyük ve modern bir tiyatro binası ile karşılaştık gerçekten de.. Biraz kalabalık bir grup olarak gittiğimizden önce herkesin gelmesini bekledik.. Gerçi biz de taksi bulamama sorunu nedeniyle biraz geç geldik mekana 🙂 Herkes gelince daha fazla soğukta beklemeden hemen içeri girdik ve 5. katta bulunan “upper circle” diye adlandırılan balkondaki yerlerimize doğru ilerledik.. 19:15 olan gösteri saatinden yaklaşık 15dk önce yerlerimizi almış, heyecanla gösteriyi beklemeye başlamıştık..

Saatler 19:15i gösterdiğinde Anadolu Ateşi sahneye çıktı ve gösterisine başladı.. Başından sonuna kadar heyecanla izlediğimiz, bazı yerlerinde alkışlarla eşlik ettiğimiz, zaman zaman bazı arkadaşların kendilerini tutamayıp oynamaya başladığı [ 🙂 ] müthiş bir gösteri sundu bize Anadolu Ateşi ekibi.. Gösteri sonunda hakettikleri şekilde uzun bir süre alkışladık kendilerini.. Ben de tabii bu arada bir kaç resim ve video çekmeden de duramadım 🙂

Normal olarak zaten yaptıkları takdire şayan bir gösteri, bir de yurtdışında onları izlemek sadece bizlerin değil Çinlilerin de (ve hatta Hollandalıların da!) Türk ezgileri karşısında verdikleri pozitif tepkileri gözlemlemek bizleri epeyce mutlu etti.. Umarım daha bir çok Türk prodüksiyonunu da buralarda izleme fırsatı bulabiliriz..