Şanghay’da Hastaneler


“Her işin başı sağlık” şeklinde bir deyişimiz var, ki kesinlikle katılıyorum.. İrili ufaklı, ama sık sık şifayı kapan biri olduğum için, sağlıklı olmanın aslında ne kadar mükemmel bir durum olduğunu en iyi bilenlerdenim 🙂 Şanghay öncesi neredeyse her iki ayda bir en azından bir faranjit olur, hastaneleri, eczaneleri zengin ederdim.. Şanghay yıllarında ise gerek şehrin tertemiz havası [ 🙂 ] gerekse Mügeciğimin yüksek ilgisi sağolsun, çok sık hastalanmadım..

Şanghay’da Hastaneler

Ama tabii, ne zaman nerde ne olacağı hiç belli olmaz.. O nedenle Şanghay seyahatlerinizde, her ihtimale karşı, her an elinizin altında temel bir hastane listesi olmasında fayda var diye düşünüyorum.. Bu bağlamda bir kaç hastane tavsiyesinde bulunmak istiyorum.. Bunlardan bir tanesi muhtemelen Şanghay’da yaşayan yabancıların en çok tercih ettiği hastane.. İsmi “Parkway Health” olan bu hastaneye bizim de uğramışlığımız var 🙂 Fiyatlarının biraz yüksek olduğunu belirteyim öncelikle, ama İngilizce bilen doktor ve çalışanlara sahip olması, bir çok merkezi yerde şubesinin olması kendilerini kentin en popüler hastanelerinden biri yapıyor.. Parkway Health şubeleri ile ilgili detaylı bilgiyi buraya tıklayarak kendi web sitelerinden bulabilirsiniz..

Şanghay’da Hastaneler

Şanghay’daki hastaneler konusunda başka bir alternatifiniz ise  United Family Hastanesi.. Yukarıda bahsettiğim Parkway Health gibi bu hastane de gene yabancı doktorları bulunan özel bir hastane.. Biz daha önce gitmedik ama giden arkadaşlarımızdan duyduğumuz kadarı ile burayı da tavsiye edebiliyorum.. Hastanenin Şanghay’daki şubelerini buradan inceleyebilirsiniz.. Bu hastanelerde genel sorun fiyatların biraz yüksek olması ama sigortanız varsa bu yüksek fiyatlar çok etkilemeyecektir diye düşünüyorum.. Ne Parkway’e, ne de United Family’ye yolunuzun düşmemesi dileklerimle.. 🙂