Şanghay’da Kalınabilecek 5 Lüks Otel


Time dergisinin internet sitesinde rastladığım bir yazıyı buraya almak istedim kısaca.. Dergi, Şanghay’da kalınabilecek beş otelden bahsetmiş.. ‘Lüks’ kelimesini kullanmamışlar ama otelleri görünce ben bu minik eklemeyi yapmak istedim.. Herkese ve her keseye göre oteller değiller çünkü 🙂 Haliniz vaktiniz yerindeyse ve lüks bir Şanghay tecrübesi yaşamak isterseniz Time dergisinin seçtiği bu oteller sizi bekliyor 🙂 Lokasyonlarının da epeyce merkezi olduğunu da eklemem lazım bu arada..

1) JW Marriott Hotel
Adres: 399 Nanjing West Road
Tavsiye: Otelin 40. katındaki lounge’a çıkın, pencere kenarında bir masa bulun ve içkinizi yudumlarken ayağınızın altında bulunan People Square’i seyredin..

2) Four Seasons Hotel
Adres: 500 Weihai Road
Tavsiye: Lobide, restoranlarda ve koridorlarda ilerlerken etrafınıza bakmayı unutmayın.. Otelin duvarlarını bir çok sanat eseri süslemekte..

3) Pudong Shangri-La
Adres: 33 Fucheng Road
Tavsiye: OTelin 36. katında bulunan “Jade on 36” isimli barın kokteyl menüsü Şanghay’daki en yaratıcılarından biri (Hindistancevizi-limonotu karışımını deneyin).. Ağzınızı açık bırakacak bir şehir manzarası da cabası tabii..

4) St. Regis
Adres: 889 Dongfang Road, Pudong
Tavsiye: Şanghay’ın gelişmekte olan çağdaş sanat mekanlarına ilgi duyanlar için, otel yerel sanatçıları çalışırken izlemenizi sağlayacak özel turlar düzenliyor..

5) Westin Bund Center
Adres: 88 Henan Central Road, Bund
Tavsiye: Westin’in pazar brunch’ları bir Şanghay klasiği.. Brunch esnasındaki akrobat, sihirbaz, opera performanslarını da unutmayalım..