Şanghay’dan Uçak-Otel Rezervasyonu Yapmak


Daha önceki bir yazıda kısaca belirtmiş olduğum bir siteden biraz daha detaylıca bahsedeceğim bugün.. Şanghay’dan, veya Çin’in başka herhangi bir bölgesinden yola çıkıp Çin içerisinde seyahat etmeniz gerekiyorsa ve yol/konaklama gibi işlemleri kendiniz halledecekseniz size hem fiyat hem de seçenek olarak epeyce alternatif sunacak olan bir seyahat sitesi var: cTrip

Buraya tıklayarak İngilizce versiyonuna ulaşabileceğiniz cTrip seyahat sitesi, benim de bugüne kadar epeyce faydalandığım, hem uçak hem de otel rezervasyonu için kullandığım, ve hiçbir sorun yaşamadığım için buradan sizlerle de paylaşmak istediğim bir site.. Gayet kullanışlı bir arayüze sahip olan siteye girdiğinizde öncelikle dikkati çeken sol taraftaki uçak bileti rezervasyon bölümü oluyor.. Bu bölümü kullanmak için nerden nereye ne zaman gidip dönmek istediğiniz bilgilerini girmeniz yeterli.. cTrip size tüm havayollarından karşılaştırmalı olarak bulduğu sonuçları listeleyecek.. Size düşen ise kendinize uyan saati/fiyatı seçip kredi kartı bilgilerinizi girerek bileti almak.. PayPal ile de satın alabiliyorsunuz ama onu hiç denemedim..

cTrip online uçak bileti otel reservasyonu web sitesi

Otel rezervasyonu yapmak için ise yukarıdan Hotels kısmına geliyorsunuz ve açılan sayfanın gene sol tarafında aradığınız otele ait bilgileri giriyorsunuz.. cTrip gene size detaylı bir liste çıkarıyor.. Listedeki otelleri inceleyip size uygun olanından rezervasyonunuzu yaptırabiliyorsunuz.. Rezervasyonun onaylanması için sizden ek bir süre talep ediyorlar ve onaylanmadan kredi kartınızdan para çekilmiyor..

Sitenin müşteri hizmetleri de beğenimi kazandı.. Sorduğunuz sorulara gecikmeden yanıt veriyorlar, bazen mailinizde belirttiğiniz soruyla ilgili detaylı bilgi vermek için sizi arıyorlar.. Uçacağınız şehire veya kalacağınız otele gitmeden bir gün önce cep telefonuna sms atarak oradaki havanın varacağınızda nasıl olacağını da belirtmeleri küçük bir detay olarak görünse de, bence önemli 🙂 Sonuç olarak kendi tecrübelerimde her seferinde mutlu müşteri olarak kaldığımdan dolayı sizlere de çekinmeden tavsiye edebiliyorum bu siteyi..