Şanghay’da Alternatif Fast Food (Carl’s Jr.)


Türkiye’deyken fast food denince Burger King’i tek geçerdim.. Ha tabii Profilo’daki Arby’s ve onun Beef’n Cheddar menüsünün de ayrı bi yeri vardı ama maalesef çok tutmadı Türkiyede Arby’s.. Buraya gelince sayıca fazlalıklarından dolayı McDonalds ve KFC maalesef Burger King’in gönlümde olmasa bile midemdeki yerini tehdit eder olmuşlardı.. Sonra neyseki eve yakın bir Burger King bulup rahata erdik 🙂 Her ne kadar Burger King’in yeri ayrı da olsa, geçen haftasonu tadına bakma fırsatı yakaladığım leziz burgerlerden de bahsetmeden geçemeyeceğim..

Aile eşrafından gelen “Şanghay Rehberi sanki lokanta rehberi oluyor” şeklinde eleştiriler var ama ben gene de gördüklerimin yanısıra yediğimi içtiğimi de yazmaya devam edeceğim 🙂 Bu bahsedeceğim yeni mekanın adı Carls Jr. Ben ilk kez duyuyorum ama meğersem ABD’de epeyce ünlüymüş bu marka.. Mekanın ve lezzetli burgerlerinin methini geçtiğimiz günlerde Nisan hanım ve eşinden duymuştuk.. Onlar bahsedince, Müge de bu mekanı daha önce görmüş olduğunu hatırladı.. Ya benimle paylaşmayı unuttu, ya da bendeki fast food potansiyelinden ürktüğü için hemen söylemek istemedi, bilemiyorum 🙂

Bizim denediğimiz Carls Jr şubesi Wujiang Road üzerinde olan.. Hani şu West Nanjing Road metro istasyonunun hemen arkasındaki trafiğe kapalı yürüyüş yolu.. Mini istiklal caddesi bir nevi 🙂 Wujiang Rd. ile Taixing Rd.’un kesiştiği noktada göreceksiniz mekanı.. İçeri girince hemen kasaya ilerleyip siparişinizi veriyorsunuz.. Menüde epeyce seçenek var ama ben double cheeseburger (“double big burger with cheese” diye geçiyor) menü tercih ettim, pişman da olmadım.. Size siparişiniz sonrası bir numara veriliyor ve nerede oturacağınız soruluyor (alt kat – üst kat).. Ben üst kat dedim ve numaramızı alarak yukarıya çıkıp beklemeye başladık..

Menü seçerseniz içecek olarak size boş bir bardak veriyorlar 🙂 Yukarıdaki içecek tezgahına giderek istediğiniz içecekten istediğiniz kadar içebiliyorsunuz.. Cola, Sprite, Fanta, Ice Tea gibi içeceklerin hepsi mevcut.. Ayrıca çay ve kahve de var.. Carls Jr’ın burgerlerinin tadı damağımda kaldı gerçekten.. Patatesleri ise diğer fast food patateslerinden biraz daha farklı, ev yapımına benziyor.. Deneyince neden bahsettiğimi daha iyi anlayacaksınız 🙂 Fiyatlar diğer rakip fast food restoranlarından çok farklı değil ama burgerlerin lezzeti ve içeceklerin sınırsız oluşu fark yaratıyor..