Şanghay’da Çin Yemeği (Lynn)


Şanghay Rehberi diye bir site hazırlamama ve bu sitenin Şanghay’da “Yeme-İçme” gibi bir bölümü olmasına  rağmen dikkat ettim de hiç yerel tatlardan bahsetmemişim.. Öncelikle özür diliyorum 🙂 Bu vesile ile bizim en sık ziyaret ettiğimiz restoran olan Lynn’den bahsederek Çin mutfağına bir giriş yapmak istiyorum..

Lynn gerek bulunduğu lokasyon gerek de sunduğu lezzet açısından bizim beğenerek gittiğimiz bir restoran.. Kendisini “Modern Şanghay Mutfağı“ ndan tatlar sunan bir mekan olarak tanıtan Lynn bizim açımızdan güzel, nezih bir Çin Restoranı olarak geçiyor 🙂 Aralarındaki farkı detaylı olarak öğrenene kadar da bu şekilde kalacak gibi.. Lynn’in adresi “99, Xikang Road – West Nanjing Road” olarak geçiyor.. West Nanjing Road üzerinde bulunan ünlü iş merkezi Plaza 66’yı bilenler için plazanın Xikang Road üzerindeki girişinin hemen karşısında olduğunu söyleyebilirim Lynn’in..

Geniş bir iç mekana sahip olan Lynn’in iç dekorasyonu da gayet güzel.. Kalabalık yemek grupları için büyük masalar ve özel odaları da mevcut.. Özellikle hafta içi öğlen saatlerinde Plaza 66’nın da etkisiyle epeyce kalabalık oluyor ama geniş bir mekan olduğundan dolayı yer bulma konusunda pek sıkıntı çekmedik.. Çalışanları nazik, servisleri hızlı, İngilizceleri ise anlaşabileceğiniz derecede iyi 🙂

Yemeklere gelecek olursak, bir guru olmadığım için ince detaylar konusunda pek bir bilgim yok maalesef.. Ama Lynn’in yemeklerinin (genelde seçici olan biriyimdir yemek konusunda) bence gayet lezzetli olduğunu söyleyebilirim.. Ördeğini özellikle denemelisiniz mesela.. İki kişi için yarım ördek yeterli olacaktır.. Onun yanında gene benim favorim yanında susamlı cep-ekmekler  ile gelen sote tavuk parçacıklarından oluşan (tam adını hatırlamadığım) yemek.. Zeytinli fasulyeyi de et harici bir şeyler yemek istiyorsanız tavsiye edebilirim..

Son olarak fiyatlara gelecek olursak verdiği hizmeti, mekanın kalitesini ve yemeklerin lezzetlerini üstüste koyduğumuzda gelen hesabın çok pahalı olmadığını söyleyebilirim.. Tam olarak hatırlamıyorum fiyatları ama 2 kişi gittiğinizde yaklaşık olarak en fazla 200-250RMB vererek karnınızı güzelce doyurabileceğinizi söyleyebilirim.. Eğer hala Çin mutfağını tatmadıysanız sizin için güzel bir fırsat 🙂