Şanghay’da Tatlı Alternatifi (Cupcakes Cafe)


Müge ile birlikte geçtiğimiz günlerde uğradığımız, sonrasında Müge’nin bizzat deneyip, (hatta denettirip) geçer not verdiği, en kısa zamanda bir daha uğramayı düşündüğümüz bir mekan Cupcakes Cafe.. Sevgili eşim sağolsun bir de yazı yazıverdi mekan ile ilgili olarak.. Tatlıseverlerin dikkatine 🙂

Geçenlerde Wulumiqi Road’da dolaşırken bir kaç zamandır dikkatimi çeken ama bir türlü uğramayadığım Cupcakes Cafe’yi sonunda eşimle beraber keşfettik. Sadece bir masası bulunan Cafe’de isterseniz kahveniz ile beraber birbirinden farklı, eğlenceli dizaynları olan cupcake’lerden tadabilirsiniz ya da benim gibi yapıp iş toplantılarınız için sipariş verebilirsiniz.

Çalıştığım ofis bu mekana yakın olduğundan, sabah erken saate hem de iki gün üst üste aynı sayıda Cup Cake getirmeyi başardılar. Her birinin el emeği ile tek tek yapıldığı bu Cafe’nin sahibi yurt dışında okumuş, iyi derecede İngilizce konuşan, güler yüzlü bir Çinli. Eğer yolunuz Wulumuqi Road’a düşerse mutlaka uğrayın. Bu arada Cup Cake’lerin tane fiyatı yaklaşık olarak 11 RMB’ye geliyor. Ben 15 adet sipariş ettiğimden indirim yaptılar.

Adresi : 192 Wulumuqi Road – Anfu Road